در این سایت به آموزش راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد از اینترنت می پردازیم.

۲ مطلب در خرداد ۱۴۰۱ ثبت شده است

خرید بهترین روغن زیتون ایران

بخش روغن زیتون در فروشگاه مواد غذایی شوخی نیست. برخی از یونان، برخی دیگر از کالیفرنیا و برخی دیگر هنوز از ایتالیا هستند. برخی از آنها کوچک با برچسب قیمت بالا هستند. بقیه با هزینه معقول بزرگتر هستند. برخی به خود می بالند که «فرا باکره» هستند و برخی دیگر می گویند «خالص» یا «تصفیه شده». تعداد زیاد گزینه ها به راحتی می تواند باعث خستگی تصمیم شود - به همین دلیل است که ما با گروهی از متخصصان مشورت کردیم تا آن را به برخی از خوشمزه ترین و قابل اعتمادترین گزینه های موجود در بازار محدود کنیم.

شما باید بدانید که اگر چندین دستورالعمل اساسی را دنبال کنید، بیشتر راه را خواهید داشت. برای شروع، شما فقط باید روغن زیتون بکر بخرید، همانطور که امیلی لیکوپولوس، تولید کننده روغن زیتون و نویسنده کتاب آشپزی عاشق روغن زیتون و سرکه، و نانسی هارمون جنکینز، آشپز و نویسنده کتاب سرزمین بکر: کاوش در جهان روغن زیتون به من گفت. اگر بطری را فقط با علامت "روغن زیتون" مشاهده کردید، به این معنی است که درمان شده و تصفیه شده است، ظرافت های طعم به طور کامل ناپدید می شوند. آستانه فوق بکر بودن روغن زیتون شدید است (این روغن شامل آزمایشات آزمایشگاهی می شود و در واقع تنها کالای خوراکی در جهان است که شامل تست های چشایی انسان نیز می شود). اما نکته اصلی این است که اکسترا ویرجین «بدون عیب» از چیدن، فرآوری و بطری‌سازی ندارد.

در دسته بندی فوق باکره، چند راه برای یافتن چیزهای خوب وجود دارد. ابتدا به دنبال تاریخ برداشت باشید. روغن زیتون یک آب میوه است و به همین دلیل حدود 12 ماهگی مزه آن کدر می شود و مطمئناً تا 18 ماهگی بد می شود. (تاریخ انقضا در واقع می تواند گمراه کننده باشد؛ آنها از بطری اندازه گیری می شوند، به این معنی که ممکن است روغن قبل از آن مدت طولانی باقی بماند.)

یکی دیگر از شاخص های کلیدی تازگی، رنگ و جنس بطری است. نور، گرما و اکسیژن همگی دشمنان روغن زیتون هستند، به این معنی که بهترین کار شما این است که طلای مایع در یک شیشه تیره یا بطری کاملا مات قرار گیرد، که در حالت ایده آل از پلاستیک یا یک نوع فلز غیر استیل ساخته نشده باشد. دور از پنجره ها یا چراغ های صنعتی نگهداری شود. (نه لیکوپولوس و نه جنکینز بطری هایی را که در قفسه بالای یک فروشگاه مواد غذایی ذخیره شده است، نمی خرند.)

در نهایت، جنکینز می‌گوید، می‌توانید به دنبال نوع زیتون یا زمینی باشید که زیتون در آن رشد کرده و فشرده شده است. در حالی که روغن های زیتون به همان اندازه خوشمزه در همه جا از کشورهای شناخته شده مانند ایتالیا، یونان و اسپانیا گرفته تا مکان های کمتر مورد توجه مانند کالیفرنیا، شیلی و استرالیا ساخته می شود، تولیدکنندگان صنعتی بزرگتر تمایل دارند دسته ای از گونه های مختلف را با هم مخلوط کنند. (حتی اگر همه آنها از نظر فنی فوق باکره باشند).

ادامه مطلب...
۲۲ خرداد ۰۱ ، ۱۲:۲۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد حیدری

روغن زیتون در پیشگیری از بیماری ها مثل ضد توموری و ژنتیکی

روش کنونی درمان بیماری‌های مختلف مبتنی بر داروهای مصنوعی است که تأثیرات نامطلوبی از خود نشان می‌دهند و همچنین فعالیت ژنتیکی و متابولیکی را تغییر می‌دهند. علاوه بر این، برخی از داروهای تهیه‌شده از گیاهان و ترکیبات آن‌ها نسبت به داروهای مصنوعی که در درمان بالینی استفاده می‌شوند، دارای اثربخشی بیشتری هستند. گزارش قبلی نشان داده است که مصرف منظم میوه ها و سبزیجات به شدت با کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف مرتبط است. چندین مطالعه اپیدمیولوژیک نشان داده است که شیوع بیماری های قلبی و سرطان در حوزه مدیترانه در مقایسه با سایر نقاط جهان به دلیل رژیم غذایی غنی از زیتون و فرآورده های زیتون کمتر است. زیتون معمولاً در مدیترانه و شبه جزیره عربستان مصرف می شود و در قرآن کریم و متون علمی مدرن نیز مستند شده است. مطالعات قبلی نشان داده است که ترکیبات زیتون مانند اولئوروپئین، اسکوالن و هیدروکسی تیروزول عملکرد ژن ها و سایر فعالیت ها را تعدیل می کنند. در این بررسی، ارزش دارویی زیتون و ترکیبات آن از نظر رویکرد درمانی در مدیریت بیماری ها از طریق تنظیم فعالیت های مختلف خلاصه می شود.

کلمات کلیدی: زیتون، فعالیت آنتی اکسیدانی، فعالیت ضد تومور، کنترل بیماری ها
قابل اعتماد و متخصص:
مقدمه
گیاهان دارویی و ترکیبات آنها از زمان های قدیم برای درمان بیماری ها و پیشرفت بیماری ها استفاده می شد. زردچوبه، سیاهدانه و میوه‌های خرما از طریق فعالیت‌های آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و سایر فعالیت‌های مختلف مانند تعدیل مسیرهای ژنتیکی در مدیریت بیماری‌ها نقش دارند [1-6]. روش فعلی درمان مبتنی بر داروهای مصنوعی موثر است اما عوارض جانبی نیز دارد. شیمی‌درمانی و پرتودرمانی روش‌های درمانی مؤثری هستند که برای مدیریت بدخیمی‌ها استفاده می‌شوند، اما سمیت شدیدی را در بافت‌ها نشان می‌دهند. داروهای ایمن و موثر برای کنترل توسعه و پیشرفت بیماری مورد نیاز است. محصولات طبیعی از طریق تعدیل فعالیت های سلولی و مولکولی بدون هیچ گونه عارضه ای جایگزین مناسبی برای پیشگیری از سرطان هستند. گیاهان و فرآورده های آنها از زمان های قدیم برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفتند و همچنین در طب آیورودا و یونانی جایگاه مهمی دارند.

 

در اسلام، گیاهان و ترکیبات آن در رژیم غذایی و درمان بیماری‌های مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. حضرت محمد (ص) از گیاهان مختلف استفاده می کرد. خرما، سیاه دانه، زیتون و انواع گیاهان دارویی توصیه شده برای درمان بیماری ها [7،8].

درخت زیتون، Olea europaea، میوه زیتون را تولید می کند و یکی از اجزای حیاتی رژیم غذایی مدیترانه ای است. اسید اولئیک، یک اسید چرب تک غیراشباع نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد، در حالی که اسکوالن اثرات ضد سرطانی نشان داد. چندین مطالعه اپیدمیولوژیک نشان داده است که میزان بروز بیماری عروق کرونر قلب (CHD) و سرطان در حوزه مدیترانه در مقایسه با سایر نقاط جهان کمترین است زیرا رژیم غذایی آنها سرشار از زیتون و فرآورده های زیتون است [9].

زیتون و ترکیبات آن از طریق آنتی اکسیدان، ضد تومور و ضد میکروبی و تعدیل عملکرد ژن، نقش حیاتی در مدیریت بیماری ها نشان می دهند (شکل 1).

ادامه مطلب...
۱۱ خرداد ۰۱ ، ۱۲:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد حیدری